„Potop Redivivus”, reż. J. Hoffman [ZWIASTUN GŁÓWNY]| OFFICIAL TRAILER


-The Swedes have broken the truce. [Deluge Redivivus] – I am Andrzej Kmicic – It’s a name famous throughout Poland! – I want the crown – Jesus – Even if I have to chase my beloved royal brother all over Poland, I’ll catch him. – Treason! – Have faith in me – I swear – He who loves his country – follow me! – Kmicic has abducted the young lady. – Olenka! – Long live King of Sweden! – Traitor! – The Devil … is coming for my soul? – My sons, forgive me. – We forgive. – I won’t marry a man
with tears and human blood on his conscience. – Come here! [Deluge Redivivus] [In cinemas
October 3rd 2014]

31 thoughts on “„Potop Redivivus”, reż. J. Hoffman [ZWIASTUN GŁÓWNY]| OFFICIAL TRAILER

 1. Epicko będzie wyglądać szarża husarów i zapewne bitwa o Jasną Górę. ;PPP ;+D 

 2. W tamtych czasach bez możliwości użycia współczesnej technologi stworzono prawdziwe arcydzieło. Dziś tworzy się beznadziejne filmu typu Tajemnica Westerplatte. Czy my nie potrafimy stworzyć porządnych filmów tak jak dawniej to czyniliśmy?

 3. RECENZJA! http://www.pch24.pl/krolewski-powrot-potopu,31378,i.html 

 4. Niestety u nas na prowincji (Gdynia/Sopot/Gdańsk) również nie ma ani jednego kina, które wyświetla ten film. Pisałem do kin: Multikino, Helios i CinemaCity. Wszystkie mi odpisały, że film nie będzie dostępny. Napisałem także do kin studyjnych. Te w ogóle mi nie odpowiedziały. 
  Chciałem iść na film do kina razem z rodzicami, bardzo się ucieszyli na tę wiadomość. Niestety przyszło gorzkie rozczarowanie. 
  Z tego co widzę, to w całym województwie pomorskim nie ma ani jednego kina, które wyświetla ten film.

 5. W tym kraju, jak zwykle wszystko postawione do góry nogami. Na zagraniczne dno czy polskie niewypały nie chcę chodzić, na kawał dobrego kina nie mogę, bo przecież nie grają w moim mieście

 6. I saw this film in a beautiful 70mm print in 1975. It looked amazing. Previous video versions were murky and muddy and just awful. Somehow, this reconstruction actually looks BETTER than the 70mm version — I don't recall the colors being quite this vivid.

 7. Ale bym se to obejżał gdzie przynajmniej wszystko będzie wyraźnie i dobrze zmontowane. Miałem kiedyś Potop z jakiejś gazety w divixie i była to tragedia. Tak skroili ten film że w koncu nie wiedziałem o czym to jest. A właśnie całą trylogie potopu skończyłem czytać 🙁

 8. Ten film to najlepszy film polski. Najbardziej ukazuje uczucia bohatera. 5 lat przygotowywano się do produkcji tego filmu.

 9. Gdyby Hoffman potop kręcił dzisiaj. Na sto procent nie byłby taki dobry, jak ten. Ruski potop to najgorszy film, a polski najlepszy.

 10. Wersja pełnometrażowa też powinna być zrobiona w HD, a wybór wersji powinno się zostawić dla oglądających, ja osobiście tą skróconą wersję uważam za zbyt mocno okrojoną.

 11. Za komuny to robili filmy z rozmachem, a nie jakieś gnioty. Najlepszym filmem III RP jest moim zdaniem Ogniem i Mieczem, oprócz tego dzieła i paru innych wyjątków nic dobrego przez te ostatnie 30 lat nie nakręciliśmy.

 12. Fajnie, że odnowiono film tylko i tak wolę oglądać dłuższa wersję. W krótszej wersji nie ma np. mojej ulubionej sceny jak Oleńka przegania kompanów Kmicica z Wodoktów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *